SHIMANO CZECH REPUBLIC, S.R.O.

SHIMANO CZECH REPUBLIC, S.R.O.

Společnost Shimano Czech Republic, s. r. o. byla založena 13.3. 2001. V první fázi naší existence jsme byli montážním závodem cyklistických komponentů, který kompletoval výrobky ze součástek vyrobených v Japonsku a Singapuru. V roce 2003 byla dokončena výstavba druhé fáze továrny. Spolu s ní jsme rozšířili náš výrobní program o další procesy. Cílem je se posunout od Výkonově zaměřené práce k práci zaměřené na Znalosti. Nové výzvy jsou zároveň celofiremními cíli.

About headquarters : SHIMANO INC.

Ocelárny Shimano, předchůdce Shimano, Inc., byly založeny v roce 1921 panem Shozaburo Shimano ve městě Sakai, v japonské Ósace. Jejich prvním výrobkem byla jednoduchá převodovka pro kola, jejíž výroba vyžadovala maximální technické dovednosti. V roce 1951 se název společnosti změnil na Shimano Industrial Co., Ltd.

Založili jsme Shimano American Corporation (současný Shimano North America Holding, Inc.) jako první zahraniční obchodní pobočku v roce 1965, zatímco Shimano Singapore Pte. Ltd. byla naší první zahraniční výrobní základnou založenou v roce 1973. V roce 1991 se název společnosti změnil na Shimano Inc. V současnosti jsme rozšířili naši síť konsolidovaných dceřiných společností po celém světě

Od svého založení zůstalo sídlo společnosti Shimano v Sakai, ve městě, jenž lze považovat za rodiště firmy Shimano. Ústředí společnosti sídlí v Shimano Inc. a plní řadu funkcí, včetně plánování, rozvoje, designu, výroby a různých jiných podpůrných funkcí pro nabídku komponentů pro kola, rybářského náčiní a veslařského vybavení.